Erzincan’da Bozuk Yol Kalmayacak

 

Erzincan Belediyesi asfalt ekibi, alt yapısı tamamlanan mahalleleri yeniden asfaltlarken, alt yapı çalışmaları devam eden mahallerde ise halkımızın yağışlı havalarda sorun yaşamaması için tamirat çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Kent genelinde yürütülmesi planlanan 1.000 Km'lik asfalt çalışmasının 500 Km'lik kısmı tamamlanırken, çalışmaların tümüyle tamamlandığı mahallelerde asfaltlama ve kaldırım çalışmaları yürütülüyor. Bu mahallelerde kaldırım ve yollar yenilenerek hizmete sunuluyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet ŞİRECİ " Ergenekon Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi 1. Etap, Cumhuriyet Mahallesi 1. etap, Başbağlar Mahallesi ile Osman Pelen, Yaşar Akansel, Tekin Civaş, Bahçe Saray ve Adnan Menderes Caddelerinde asfalt çalışmalarını tamamladık. Asfalt çalışmaları kapsamında yağmur mazgalları ve yağmur suyu tahliye kanalları da temizleniyor.

Asfalt yama çalışmaları, hava şartlarının elverdiği sürece il genelinde aralıksız devam edecek. Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ekiplerimiz tarafından bozuk yollar kontrol edilerek en sağlıklı şekilde onarımı yapılıyor. Ekiplerimiz Kırklar Caddesi'nde yama çalışmalarınıda tamamladılar. Emeği geçen tüm personel arkadaşlarıma teşekkür ederim." dedi.

 • Türkiye Büyük Millet Meclisi
  TBMM
 • T.C. Başbakanlık
  T.C. Başbakanlık
 • Ak Parti
  Ak Parti
 • Erzincan Belediyesi
  Erzincan Belediyesi
JoomShaper