Aday Adaylığı Basın Açıklaması

Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için aday adaylık müracaatını yaptı.

Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için aday adaylık müracaatını yaptı. Çakır, devam eden projeleri gerçekleştirmek için belediye başkanlığına yeniden aday adayı olduğunu ifade etti.

Öğlen saatlerinde Ak Parti Erzincan İl Başkanlığı'na gelen Belediye Başkanı Yüksel Çakır Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Başsoy'a başvurusunu yaptı. Burada basın mensuplarına açıklama da bulunan Başkan Çakır, 4.5 yıl önce toplumun tüm kesimlerinin duyduğu güven ve verdikleri büyük destekleriyle Erzincan halkına hizmet etme onur ve şerefine nail olduğunu hatırlatarak; "Onur ve şerefe layık olabilmek ve bugünün değil, geleceğin kentini kurabilmek için gece gündüz demeden, durmadan yorulmadan, bıkmadan usanmadan çalıştık ve çabaladık. Kısa, orta ve uzun vadeli belirlediğimiz hedefler, iyi niyetimiz ve Erzincan halkının destekleri ile yakın ve kolay oldu. Dönüşüm projeleri kapsamında; Taksim mahallesi kentsel dönüşüm projesi, Esentepe kentsel dönüşüm projesi, karayolları dönüşüm projesi, terminal dönüşüm projesi, toplu taşıma dönüşüm projesi, sanayi sitesi dönüşüm projesi, çevresel dönüşüm ve yeşil alan projeleri, kent içi yaşam alanları dönüşüm projesi, Buğday meydanı, hırdavatçılar, seyyar satıcılar dönüşüm projesi, taksi durakları ve büfe dönüşüm projesi, bina dış cephe dönüşüm projeleri, otopark ve ulaşım projeleri, Ekşisu-Kent Ormanı mesire alanı düzenleme çalışmaları, Barış Manço, İnönü, Atatürk Parkı dönüşüm projeleri, Saat Kulesi-Aşıklar caddesi düzenleme çalışmaları, okul bahçeleri ve ibadethane çevre düzenleme çalışmaları, kamu binaları, iş hanı çevre düzenleme çalışmaları, Tcdd gar yol ve çevre düzenleme çalışmaları, mezarlık ve türbe çevre düzenleme çalışmaları, fidan ve çiçek satış noktaları, altyapı-üstyapı projelerinde ise Cansuyu içme suyu-atık su-arıtma projesi, doğalgaz çalışmaları, Tedaş altyapı çalışmaları, Telekom altyapı çalışmaları, Türksat altyapı çalışmaları, otomatik sulama altyapı çalışmaları, spor alanları altyapı çalışmaları, yol genişletme ve kaldırım yapım çalışmaları, 100 km asfalt-200 km kaldırım yapım çalışmaları, SODES altyapı çalışmaları, muhtar evleri yapımı, şehirlerarası otobüs terminali, galericiler sitesi ve benzer birçok proje ile sosyal-kültürel faaliyetler ile birlikte yürütülen çalışma ve projeler Erzincan'ımızı marka şehir olma hedefine adım adım yaklaştırmıştır." dedi.

ERZİNCANLILAR'DAN HELALLİK İSTEDİ

Belediye Başkanı Yüksel Çakır, konuşmasında görev süresi boyunca bilerek veya bilmeyerek kırdığı, incittiği tüm vatandaşlardan helallik isteyerek; "Görev başında olduğumuz bin 620 gün boyunca büyüklerimizin ifade ettikleri gibi, sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça artar, üzüntü ve kederler paylaşıldıkça azalır anlayışıyla Erzincan halkının acısı acımız, sevinci sevincimiz oldu. Toplumun tüm kesimleri bu süre içerisinde birliğimiz oldu, beraberliğimiz oldu. Birlikte Sevindik birlikte üzüldük. Alevi kardeşlerimiz, milliyetçi kardeşlerimiz, muhafazakar ve dindar kardeşlerimiz ile bir olduk, beraber olduk. 4.5 yıldır hep birlikte Erzincan olduk. Görev süremiz boyunca yürüttüğümüz tüm çalışmalar sırasında bilerek veya bilmeyerek kırdığımız, incittiğimiz tüm vatandaşlarımızdan helallik istiyorum. Şahsıma yönelik söylenenler ve yapılanlardan dolayı hakkım olan herkese hakkım ana sütü gibi helal olsun" diye konuştu.

"DÜNE GÖRE DAHA HEYECANLI DAHA DA TECRÜBELİYİZ"

Belediye Başkanı Yüksel Çakır, konuşmasında ayrıca geride bıraktığı 54 aylık süre içerisinde tamamladığı proje ve çalışmaların yanında takip ettiği ve başlatmak üzere olduğu projelerle hedefe daha da yaklaşacaklarının altını çizerek; "Düne göre daha heyecanlı daha da tecrübeliyiz. Yaptığımız çalışmalar sırasında ve sonrasında Erzincan'ın tüm kesimlerinden aldığımız geri dönüşler. 54 aylık kamuoyu yoklama ve anketlerinden elde ettiğimiz sonuçlar teşkilatlarımız ve Genel Merkez yetkililerimizle yaptığımız birebir görüşmeler Milletvekilimiz Sebahattin Karakelle ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım beyefendi ile yaptığımız değerlendirmeler sonrası, başlattığımız projelerin devamı için, altyapı çalışmalarının kesintiye uğramadan devamı için, 54 aylık süre içerisinde şehrimizde sağlanan barış ve kardeşlik ortamının devamı için, hazırlığını tamamladığımız ve 15 Kasım akşamı Erzincan halkıyla paylaşacağımız 10 yıllık yerel kalkınma planı ve mega projelerimizin hayata geçirilmesi için, bugüne kadar olduğu gibi bir olacağız, beraber olacağız, hep birlikte Erzincan olacağız. Birlikte başladık, birlikte başardık. Durmak yok, hizmete devam. Her şey Erzincan için! Her şey Türkiye için!" diye konuştu.

ALTI KİŞİ BAŞVURUDA BULUNDU

Başkan Çakır'ın konuşmasının ardından, bir açıklama yapan Ak Parti Erzincan İl Başkanı Cemalettin Başsoy, şu ana kadar 6 aday adayının partilerine müracaat ettiğini belirterek; "Bu başvurunun Erzincan'ımıza, beldelerimize, tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum kendisini tebrik ediyorum. Başkan Yüksel Çakır bu yolda uzun yıllar siyaset yapmış bir kardeşimiz. Gerçekten bu süreç içerisine başarılı çalışmaları oldu. Ben kendisini tekrar kutluyorum. Bu kutlu yolculukta, tabii ki bizim Erzincan'da altı tane şuana kadar başvurusu olan aday adayımız var. Ben bu arkadaşlarımıza da gerçekten bu süreç içerisinde kırmadan, dökmeden, huzur içerisinde birlik, beraberlik içerisinde kimsenin kişisel haklarına saldırıda bulunmadan, gayet medeni bir şekilde yürütmelerini arzu ediyorum diliyorum ve temenni ediyorum. Ayrıca; 2014 yerel seçimlerinde tabi ki sadece Ak Parti bu yarışa girmiyor, birçok siyasi partide girecektir. Ben Erzincan'da diğer partilerden de aday olan arkadaşlarımıza yine aynı tavsiyelerle bulunarak, onlarında hayırlı çalışmalar yapmalarını, bu seçimlerimizin Erzincan'ımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Video

 • Türkiye Büyük Millet Meclisi
  TBMM
 • T.C. Başbakanlık
  T.C. Başbakanlık
 • Ak Parti
  Ak Parti
 • Erzincan Belediyesi
  Erzincan Belediyesi
JoomShaper