Mengüceli Mahallesi

 

Kentin en genç mahallerinden biri.  Mengüceli mahallesi…

Toplu Konut idaresi tarafından gerçekleştirilen planlı yapılaşma ile düzenli bir görünüme sahip olan mahalle, son 10 yılda inşa edilen yeni konutlarla da bugünkü modern kimliğine kavuşmuştur.

Mengüceli mahallesinde doğalgaz çalışmaları tamamlanarak, 1.600 konuta doğal gaz hizmeti sunulmuş aktif olarak 1460 konut doğalgaz hizmetinden yararlanmaktadır.

Belediye tarihinin en büyük alt yapı çalışması olan Cansuyu projesi kapsamında, içme suyu şebekesi ve abone bağlantılarının yenilenmesi, atık su arıtma tesislerinin revizyonu gibi çalışmalar 2014 yılında Mengüceli mahallesinde başlaması planlanmaktadır.

Ayrıca yürütülen doğalgaz çalışmaları sonrasında mahalle genelinde asfalt tamiri ve tretuvar çalışmaları tamamlanmıştır. Tüm alt yapının tamamlanmasının ardından mahalle genelindeki bütün sokakların asfaltlanması ve ihtiyaç duyulan bütün bölgelerde kaldırım imalatı gerçekleştirilecektir.

Şehrimizde her mahalleye bir muhtar evi sloganı ile yola çıkan belediyemiz, mengüceli mahallesinde de muhtar evi inşa ederek mahalle sakinlerinin hizmetine sunmuştur. Bu proje kapsamında şehir genelinde 17 mahallede muhtar evi inşaatı tamamlanmıştır.

Şehrin doğusunu kuzeyine bağlayan alternatif bir yol olan Hastane Bulvarında refüj, kaldırım, altyapı ve aydınlatma çalışmaları tamamlanmıştır. Yolun asfaltlanması ile birlikte en kısa süre içerisinde trafiğe açılması planlan bulvar, kent merkezindeki trafik yükünü de azaltacaktır.

Erzincan Belediyesinin yürüttüğü en önemli projelerden biri olan yeşil alan çalışmaları kapsamında yeşil bant inşa edilmiştir. Yeşil alan, spor aletleri, yürüyüş yolları ve kent mobilyaları ile donatılarak mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği sosyal bir alan olmuştur.

Mahalle sınırları içerisindeki okullarda oyun, spor alanları ve kent mobilyaları montajı gibi çalışmalar yürütülmüştür. Erzincan belediyesinin kent genelinde yürüttüğü kavşak ve sinyalizasyon çalışmaları mengüceli mahallesinin ana giriş güzergâhın da da uygulanarak bölgedeki trafik akışı daha güvenli bir hale getirildi.  Kentimizin en genç mahallelerinden biri olan mengüceli mahallesini, kentin en prestijli mahallesi yapmak için atılan bu adımlara ek olarak, Erzincan Belediyesi Şehrican da ramazan akşamları, açık hava sinema programları ve sosyal aktiviteleri ile mahalle sakinlerine unutulmaz anlar yaşatmıştır.

Video

 • Türkiye Büyük Millet Meclisi
  TBMM
 • T.C. Başbakanlık
  T.C. Başbakanlık
 • Ak Parti
  Ak Parti
 • Erzincan Belediyesi
  Erzincan Belediyesi
JoomShaper